מעורבות חברתית

"היה השינוי שאתה רוצה לראות בעולם" (מהטמה גנדי)

מכינת חנתון רואה ערך רב בפעילות התנדבותית וקהילתית. לעתים, כששואלים מתנדבים מדוע הם מתנדבים, התשובות הן: "כי זה עושה לי טוב", "כי אני לומד מזה, מתפתח מזה" וכיו"ב. לדעתנו נקודת המבט הזו אינה מספקת. כאשר אדם מגיע למקום התנדבות הוא עצמו לא במרכז. מה שחשוב באותו רגע הוא האדם שהגעת להתנדב איתו, או המטרה שאתה מעוניין לקדם. מי שמגיע להתנדבות כדי "להרוויח" פיתוח אישי - לא ישיג דבר. כשיהיה קשה, הוא עשוי לעזוב. החניכים והחניכות במכינת חנתון מגיעים להתנדבות בשביל מי שצריך אותם ולא בשביל עצמם.

חניכי המכינה יוצאים פעמיים בשבוע להתנדבויות קבועות בכ-20 מוקדי התנדבות שונים. החניכים והחניכות מתנדבים במסגרות של קשישים, ילדים בעלי צרכים מיוחדים, ילדים לקויי שמיעה, נוער בסיכון, במקלט לנשים נפגעות אלימות, במסגרות נוער ומבוגרים מתמודדי-נפש, בעבודה חקלאית, ועוד. בנוסף, אנחנו פעילים במסגרות חינוכיות שונות של ילדים ונוער מהמגזר הערבי והבדואי. מבחר מוקדי ההתנדבות מאפשר התאמת אופי ההתנדבות לכל חניך וחניכה, ובחירה בשני מוקדי התנדבות לכל חניכ/ה.
החניכים מקבלים ליווי והדרכה על-ידי הצוותים במוקדי ההתנדבות ועל-ידי צוות המכינה.

מלבד ההתנדבויות הקבועות מתקיימות לאורך השנה גם התנדבויות חד פעמיות, בהתאם לצרכים שונים המגיעים מהשטח ומתוך יוזמות של חניכי המכינה.